Cukrovka

vše o cukrovce

Cukrovka hodnoty glykémie

Napsal admin • Jul 27th, 2011 • Rubrika: Uncategorized

Cukrovka je chronické onemocnění o kterém často ani nevíme. V článku najdete hodnoty glykémie cukrovky. Dozvíte se kdy je hladina cukru ještě v normě a kdy už se začíná jednat o klasickou cukrovku.

Optimální hladina cukru v krvi

Za optimální hladinu cukrvi v krvi je udávaná hodnota do 5,6 mmol/litr. Pokud to splňujete, tak můžete být rádi, protože cukrovku nemáte. Neusínejte na vavřínech a stále se starejte o své tělo. Základem je správná zdravá strava a dostatek tělesného pohybu. Vždy je lepší cukrovce předcházet, než s ní bojovat.

Cukrovka hodnoty když se jedná o cukrovku

O cukrovce jako takové se mluví, pokud hodnoty krevního cukru ve vaší krvi přesáhnou 7 mmol/litr. Poté se jedná o cukrovku. Důvodem může být cukrovka 1 typu nebo cukrovka 2 typu. Cukrovka 1 typu se objevují u mladých lidí, u tohoto typu přestane slinivka vyrábět inzulín a proto je nutné ho dodávat injekčně. U cukrovky 2 typu sice slinivka inzulín vytváří, ale naše tělo nedokáže inzulín úplně dobře zpracovávat. Proto také máme vyšší hodnotu cukru v krvi.

Cukrovka video

Podívejte se na video o cukrovce:Štítky: , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

One Response »

  1. Dobry den,chci se zeptat babicka na hladinu cukru v krvi 7,6 je to uz cukrovka?Musi se uz davat inzulin?Dekuji moc za odpoved.